Obsah fóra mobilecity.cz mobilecity.cz
SMS zdarma, Android aplikace a hry, mobilní telefony.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nokia N8 - problém při psaní zprávy
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otlemek



Založen: 18.4.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 5:58 pm    Předmět: Nokia N8 - problém při psaní zprávy Citovat

Zdravím všechny především autora,
mám velkou prosbu o radu a pomoc. Pořídil jsem si Nokii N8. Prvně co jsem udělal, jsem si samozřejmě naistaloval Oskárka. Ovšem bohužel jsem velmi zklamán, jelikož Oskárek na telefonu nefunguje příliš dobře - jakmile chci psát zprávu a aktivuji na mobilním telefonu klávesnici a napíši v Oskárku jakýkoliv jeden znak, klávesnice se vždy vypne (schová). To se děje při jakémkoliv jiném znaku, který napíši - tzn. jeden znak a klávesnice zmizne. Nevíte někdo, v čem by tato vada mohla být? Měl jsem za to, že Oskárek na dotykové Nokie již byl upravený, příp. jak mám postupovat, aby se mi klávesnice nezavýrala? Děkuji za jakoukoliv radu![/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 7:12 pm    Předmět: Citovat

Asi by to chtělo zprávy i od ostatních uživatelů N8... Co jiné java programy, které používají textové okno, fungují?

Mě napadá jediný tip: zkus v nastavení Oskárka vypnout počítadlo znaků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dolik



Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 8:30 pm    Předmět: Citovat

Někde jsem jsem četla, že to vypnutí počítadla znaků funguje, napiš jestli tě to pomohlo, protože o tomto telefonu taky uvažuji, tak by mě to moc mrzelo, že bych apl. nemohla používat. Jinak na své dotykové nokii N97 a 5800 problémy s oskárkem mám, tak po 2 dnech je nutný restart telefonu, ale už jsem si zvykla Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavloš



Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 154
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 9:46 pm    Předmět: Citovat

Dolik napsal:
Někde jsem jsem četla, že to vypnutí počítadla znaků funguje, napiš jestli tě to pomohlo, protože o tomto telefonu taky uvažuji, tak by mě to moc mrzelo, že bych apl. nemohla používat. Jinak na své dotykové nokii N97 a 5800 problémy s oskárkem mám, tak po 2 dnech je nutný restart telefonu, ale už jsem si zvykla Sad


Mohl bych se Tě prosím zeptat, jaký že máš přesně problém s tou N97? Já ten telefon chvilku měl, ale musel jsem se toho zbavit, jelikož se stále sekal a nešel mi nas něm internet přes operátora - šel pouze přes Wifi - tak jestli jsi na tom byla podobně, nebo jiný problém? Můžeš to trošku rozepsat? A jak to na té 5800 a N97 řešíš? Já jen, že jsem přemýšlel zase nad 5800XP, tak abych náhodou nenarazil... Confused Předem díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dolik



Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 11:37 am    Předmět: Citovat

Já jsem to kdysi řešila tady (niže odkaz), postupem jsem přišla na to, že je to opravdu oskárkem, zkoušela jsem to tak, že jsem celý telefon a paměť zformátovala a nainstalovala jen Oskárka a po 2 dnech, opět nešlo psát nebo se nešlo dostat do kontaktů.... Malej sem ho skoro po roce do 5800 nainstalovala zpátky a hned jsem vypla počítadlo znaků a Oskárek šlape jak má a i telefon.... Do té doby psala přes Gibo, ale ne aplikaci, ale přes internetové stránky, aplikace taky zlobila.....

kód:
http://mobilecity.cz/forum2/viewtopic.php?t=3444&highlight=
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otlemek



Založen: 18.4.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 11:38 am    Předmět: Citovat

Zdravím autora a chtěl bych poděkovat za velkou ochotu a skvělou radu při řešení tohoto problému! Postupoval jsem podle Vaší rady - vypl jsem to počítadlo znaků - a Oskárek nyní jede jako zralé víno! Very Happy
Jiné prográmky jsem ještě neměl ani čas pořádně vyzkoušet, jelikož priorita v mém případě byl Oskárek. Cool Tak uvidím, snad i jiné budou fungovat, tak jak mají.
Třeba to pomůže i u jiným uživatelům N8. Měl jsem hlavně strach, že to nepůjde hned vyřešit, když se jedná o nový Symbian^3, ale jsem moc rád, že to tak dopadlo!

To Dolik - jak jsem již napsal - stačilo vypnout počítadlo a vše (zatím) šlape jak má. Uvidím jak tomu bude do budoucna, snad se nic nestane, mám to teprve 2 den, ale jsem velmi spokojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavloš



Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 154
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 12:24 pm    Předmět: Citovat

Dolik: Tak jsem si pročetl celé to vlákno, co jsi zaslala, ovšem nějak mi v něm chybí závěr a vyřešení problému.. zde jsi ovšem napsala, že jsi vypla na 5800XP jen to počítadlo znaků a telefon i Oskárek od té doby již funguje bez dalších problémů? Chápu to snad tak správně? Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otlemek



Založen: 18.4.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 1:25 pm    Předmět: Citovat

Tak první poznatky jsou takové, že se Oskárek bohužel občas zasekne a pak úplně spadne a to tehdy, když mám napsanou zprávu a chci vybrat příjemce pro odeslání, tak přibližně v tomto kroku jakoby havaruje.. Confused Čím to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otlemek



Založen: 18.4.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út prosinec 21, 2010 8:54 pm    Předmět: Citovat

Mohl bych s dovolením poprosit autora, příp. všechny z Vás, kteří máte zkušenosti s N8, příp. s podobným modelem a Oskárkem?
V podstatě zanedlouho, co jsem na telefonu odstranil problém s klávesnicí, viz výše, se mi začalo stávat, že Oskárek v momentě, když mám napsanou zprávu a chci dát odeslat - vybrat kontakt - (příp. až když mačkám odeslat) - tak někdy u této fáze se zasekne a úplně spadne. Já díky tomu jsem odkázán na zcela nové psaní zprávy, jelikož se z textu neuchová ani čárka, což mě vcelku štve. Napadá někoho, čím by to asi tak mohlo být, resp. jak by to bylo možné řešit?
Padá to v průměru cca nějak jednou za 20 napsaných zpráv.
Předem Vám mnohokrát děkuji za jakoukoli radu! Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: út prosinec 21, 2010 11:04 pm    Předmět: Citovat

Podle mě je problém v nevyladěném firmware telefonu. K tomuto názoru mě vede i to, že na naprosté většině telefonů problémy nejsou. Objeví se nějaký text chyby (java exception...)?

Důležitější ale asi bude poslední otázka - "jak to řešit"? Je potřeba detekovat vlastní příčinu pádu a tu se pak snažít obejít. Takovýchto "workaroundů" je již v aplikaci několik. Musím tedy vytvořit X testovacích verzí a ty postupně zkoušet, za podpory někoho, kdo N8 vlastní. Věřím, že bys eventuelně vypomohl Smile

Jinak konkrétní příčinou by mohla být právě práce (čtení/zápis) s trvalou pamětí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kissarmy



Založen: 5.5.2010
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne leden 02, 2011 2:00 pm    Předmět: Citovat

ahoj, já mám Nokii C7 a mám ten samý problém s psaním znaků. Nokia C7 je Nokia N8, ale v jiném kabátě. Vždy při napsání jednoho znaku klávesnice zmizí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kissarmy



Založen: 5.5.2010
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne leden 02, 2011 2:08 pm    Předmět: Citovat

když se vypne počítadlo znaků v Oskárkovi, tak se klávesnice nezavírá a zpráva jde napsat bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otlemek



Založen: 18.4.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po leden 03, 2011 11:56 am    Předmět: Citovat

A jak se C7 chová co se týče padání aplikace při výběru kontaktu z tel. seznamu, příp. těsně před odesláním? Mi na N8 sem tam aplikace úplně spadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kissarmy



Založen: 5.5.2010
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po leden 03, 2011 12:01 pm    Předmět: Citovat

No zatím mi aplikace nespadla, ale zatím jsem ji tolikrát nepoužil od doby co jsem to zprovoznil Very Happy Škoda, že není přímo verze Oskárka pro Symbian. Pro Androida už je Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vmonkey



Založen: 8.2.2010
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po leden 03, 2011 6:32 pm    Předmět: Citovat

Taky bych byl rád kdyby byla verze pro symbian... ale chtělo by to někoho kdo by to udělal... Já v tom Carbide UI nebo jak se to jmenuje pracovat neumim:/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další
Strana 1 z 18

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com