Obsah fóra mobilecity.cz mobilecity.cz
SMS zdarma, Android aplikace a hry, mobilní telefony.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oskarek v zahraničí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: so červenec 17, 2010 2:02 pm    Předmět: Citovat

libortri napsal:
Děkuji moc. Jsem mobilní začátečník a proto bych se chtěl zeptat ,, jak se píše MMS ? " mám nokii 5730Xm a když dám nová zpráva tak tam není na výběr MMS Sad Sad

Mozna nemate na MMS aktivaci a proto chytry mobil tuto moznost ani nenabizi. Nebo mate, ale uzivatelske rozhrani Vaseho mobilu je postavene tak, ze mobil nabizi napsani Spravy a nekde v nabidce Spravy mate Pridat > Prilohu a potom se sms automaticky preklopi na MMS. Nokie jsou pro mne ale spanelska ves, zase jen zkusenost ze SonyEricssonu a HTC
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: so červenec 17, 2010 2:09 pm    Předmět: Citovat

libortri napsal:
pochopil jsem to dobře , když říkám , že at napíšu 50znaků nebo 320 , pořád ta smsm bude stát 25kč ? nedá se to třeba jak tvrdí někdo nahoře jen ,,minimalizovat" a třeba do 15 minut od odeslání 1sms jich poslat třeba ještě 5 ? ( a cena všech 6 sms by byla 25kč ) TO BY ŠLO NEBO NE ? Question Sad Sad Crying or Very sad

No ano, pochopil, Ale mozna to vazne funguje jak to popisuje Pavlos. Potom ale nekolik sms za sebou nevycerpa 100 Kb a vsechny sms by meli byt za 25 korun. Zkusit to muzete. Nikdy jsem to nezkusil. Spis jsem kdyz jsem neco potreboval neco vyridit a neslo to udelat jednou dvemi sms, volal jsem nebo komunikoval v roamingu pres pres Jimm ( ICQ) .
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libortri



Založen: 23.6.2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so červenec 17, 2010 3:41 pm    Předmět: Citovat

qrspot napsal:
libortri napsal:
Děkuji moc. Jsem mobilní začátečník a proto bych se chtěl zeptat ,, jak se píše MMS ? " mám nokii 5730Xm a když dám nová zpráva tak tam není na výběr MMS Sad Sad

Mozna nemate na MMS aktivaci a proto chytry mobil tuto moznost ani nenabizi. Nebo mate, ale uzivatelske rozhrani Vaseho mobilu je postavene tak, ze mobil nabizi napsani Spravy a nekde v nabidce Spravy mate Pridat > Prilohu a potom se sms automaticky preklopi na MMS. Nokie jsou pro mne ale spanelska ves, zase jen zkusenost ze SonyEricssonu a HTC


nová zprava->zpráva->volby->vlozit obsah->obrazek,videoklip,klip,text,prezentaci,jiný. Kdyý dám text tak je tam sablona/poznámka ... to už bude MMS , když pouziji poznámku ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libortri



Založen: 23.6.2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so červenec 17, 2010 3:42 pm    Předmět: Citovat

qrspot napsal:
libortri napsal:
pochopil jsem to dobře , když říkám , že at napíšu 50znaků nebo 320 , pořád ta smsm bude stát 25kč ? nedá se to třeba jak tvrdí někdo nahoře jen ,,minimalizovat" a třeba do 15 minut od odeslání 1sms jich poslat třeba ještě 5 ? ( a cena všech 6 sms by byla 25kč ) TO BY ŠLO NEBO NE ? Question Sad Sad Crying or Very sad

No ano, pochopil, Ale mozna to vazne funguje jak to popisuje Pavlos. Potom ale nekolik sms za sebou nevycerpa 100 Kb a vsechny sms by meli byt za 25 korun. Zkusit to muzete. Nikdy jsem to nezkusil. Spis jsem kdyz jsem neco potreboval neco vyridit a neslo to udelat jednou dvemi sms, volal jsem nebo komunikoval v roamingu pres pres Jimm ( ICQ) .


takže v tomhle oskárek je ,,nevýhodný" pokud to chápu dobře ??? A ten jimm spotřebuje kolik Kb ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: so červenec 17, 2010 4:54 pm    Předmět: Citovat

Macovi a ostatnim se omlouvam, ze tady opisuji neco co k Oskarkovi nepatri...
Jimm je aplikace ke on-line komunikaci pres server http://www.icq.com ( nabizi i svou mobilni app ) Nejedna se teda o klasicke psani sms. Jeste chci dodat, ze takovych aplikaci pro chat z mobilu je ohromne mnozstvi pro ruzne operacni mobilni systemy, pres ruzne servery. Konkretne u Jimma (je velmi datove privetivy a 100 Kb je na hodinu intenzivni komunikace ), je nutne aby mobil podporoval Javu. Aplikaci lze stahnout na http://www.jimm.org Je nutna registrace na icq.com a ten s kterym chcete komunikovat, musi udelat to same.
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavloš



Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 154
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so červenec 17, 2010 7:03 pm    Předmět: Citovat

libortri: Tak s tím mobilním začátečníkem bych si úplně byl tak jistý, jelikož pokud vlastníte "takové dělo" jako Nokia 5730 XpressMusic si myslím, že žádný začáítečník nemá.. Very Happy Ani já ho tedy nemám a to rozhodně nepovažuji za žádného začátečníka.. Very Happy A navíc, začátečníci určitě nemají hned v mobilu Oskárka.. tedy já žádného takového neznám.. a když o Oskárku řeknu známým, co mají mobil 10 let, tak se divý, že něco takového může fungovat, prvně nevěří, ale pak děkují..Laughing

No, ale k věci, taktéž se omlouvám, že zde řešíme trošku věci kolem, ale někomu to třeba pomůže. Vždy záleží na tom, jak má nastavené operátor účtování oněch přenesených kb. Nemám bohužel ponětí jak má nastavený Vodafone přenos kb (při použité internet na skok) v ČR a už vůbec nevím, jak je to v 2. zóně za hranicama.. Tudíž nevím, kolik si Vodafone naúčtuje na jedno přijojení za zprávu, ať už 160 znaků, nebo 750 znaků. Podle zkušeností jsem zjistil, že v přenesených bk teto rozmězí dělá max. 2 Kb. Vždy však nastene větší rozdíl, pokud je třeba např. opisovat kód při odesílání SMSky, to pak data naskakují, ale jinak je to minimum.
Jinak, ze zkušenosti u T-Mobile vím že na jedno připojení, v ČR lze zaslat min. 2 SMS, pokud neopisuji kód a aplikai nezavřu, např. hned píši další zprávu, nebo nechám běžet na pozadí a netrvá to nepřiměřeně dlouho (15 minut to určitě vydrží, možná i dýl, ale přesně to asi nezjistím) a běhěm té ne dlouhé doby chci poslat další zprávu, tak úplně normálně jde a je to opět bráno jedno a to samé připojení, tudíž 5 Kb. někdy se podaří napsat klidně i 3 zprávy, někdy zase ne, to už záleží na nějakých okolnostech.
Každopádně, v Itálii, Polsku, Německu a mnoha dalších státech, kde jsem Oskárka používal, tak jsem stejným způsobem zasílal někdy i více zpráv, jak v ČR. Nejspíše T-MObile, účtuje v roomu nějaký větší datový "balík", ale to jsem nezjiťoval. Vždy mě určité připojení stálo 6 Kč.
Vzhledem k tomu, že Turecko je někde v 2. zóně a pokud si Vodafone )účtuje (minimálně) na jedno připojení 100 Kb a za oněch 100 Kb si vezme 25 kč. Tak pak logiocky je jedna zpráva hodně drahá. Ale pokud si zaúčtuje 100 Kb, ať už se přenesou třebna 2 Kb, nebo 99 Kb, tak za těchto 100 Kb. by mělo jít, v určitém krátkém intervalu postupného odesílání zpráv podle mého odhadu odeslat teoreticky od 33 - možná 50 zpráv a to by již měla být hodně velká úspora co nemyslíte? Very Happy
No, ale rozhodně Vám poradím.. já mít takové dělo jako je 5730XM, tak určitě očekávám možnost free Wifi a posílám prostě z Oskárka přes Wifi třeba u nějakého hotelu, kde budete bydlet, nebo někde v hospodě.. a pak je to úplně grátis! Very Happy
A nebo pak se na to úplně vykašlu, jedu na dovolenou, tak mobil ani neberu, nebo ho vypnu jak sednu do letadla a zapnu až budu opravdu vážně nutné ho mít aktivní, nebo až zase doma.. Cool Toť můj názor, ale věřím, že neteří z nás to možná nadokáží.. Laughing
Omlouvám se za dlouhej vzkaz, ale neumím asi psát krátké zoprávy.. to jsem se naučil od té doby, co používám Oskárka.. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anskri



Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 2:30 pm    Předmět: Moje zkušenost u Vodafone ze zahraničí Citovat

Moje zkušenost u Vodafone
Přes VFPark posílám za 0,30 Kč Shocked - až 3 sms každou o 760 znacích do VF v roamingové zóně 1(pokud nedojde k odpojení).
VF účtuje v násobcích 10kb při službě wap, takže se vyplatí mít v zahraničí přístupový bod vodafone live(wap). Přístupový bod Internet účtuje v násobku 100kb takže 3 Kč. Nejdrašší poslání je do t-mobile, při opisování kodu, to někdy nevejde do 10kb takže se započte 20kb a sms stojí 0,60 Kč Shocked Very Happy Výhoda je T-zones, když neopisujete kod, bude to podobné jako přes VFPark.
Do O2 platí to samé co pro posílání do VF přes park.
Ceník VF
kód:
http://www.vodafone.cz/osobni/sluzby_nastaveni/roaming_a_zahranici/roaming/roaming_data/roaming_data_zahranici.htm


Naposledy upravil anskri dne út červen 21, 2011 4:10 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
to.tak



Založen: 17.4.2009
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 3:50 pm    Předmět: Citovat

Zvláštní kapitolkou "zahraničí" je Slovensko nejen že když si člověk koupí slovenskou o.2 fér kartu, tak má sms a volání do čech za stejný ceny jako do slovenských sítí, (minuta za 13centů to je v přepočtu cca 3,30.-Kč) ale taky se dají za 6euro aktivovat neomezená data takže člověk pak může být na hotelu třeba od rána do večera na mobilním ICQ v kontaktu s rodinou. Nebo psát přes oskárka stovky sms denně.
Samozřejmě se to vyplatí hlavně tomu, kdo tam jezdí na dýl. Ale to platí všeobecně i o ostatních okolních státech. Jakmile tam budete víc jak týden, určitě se vyplatí podívat se po nějaké místní předplacence.
Pro hlubší zájemce o tuto problematiku doporučuju přečíst
kód:
http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=1084012
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anskri



Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út červen 21, 2011 4:09 pm    Předmět: Citovat

Měl bych dotaz. Měl jsem dříve Nokii a ta se v zahraničí připojila a zůstalo spojení v podstatě stále aktivní. Takže v jsem poslal za jeden poplatek vice sms. Teď mám SonyEricsson a ten po každém odeslání se se rozpoji. Takže co sms to 0,30 kč. Nic to sice není, ale když se to všecko sečte Very Happy Šlo by nějak donutit tento telefon, aby se nerzpojil? SonyEricsson K770i
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavloš



Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 154
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 10:05 am    Předmět: Citovat

To anskri: Tak určirě to odeslání v zahraničí nebylo jen za 30 haleřů, mimo ČR je to jistě o dost víc, ale to je vcelku jedno. Proč se SE odpojuje záleží na velmi mnoho věcech. Může se to stát např. pokud zmizne signál a telefon se poté opět přihlásí do sítě, nebo pokud se delší dobu neustále nedatuje, tak je možné, že se to prostě započítá jako další připojení, přestože telefon vykazuje běžící připojení... Sad Tak se mi to třeba stalo na mé Nokii 5800XP, kdy jsem byl stále online, ale neposílal stále z Oskárka a T-Mobile mi naúčtoval v podstatě každou SMS jako jednotlivé připojení.. Confused Takže chyba bude asi možná i někde jinde...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 10:36 am    Předmět: Citovat

Je nutne Oskarka nechat bezet na pozadi a pouzivat multitasking. SE to umi a Oskarek to umoznuje i v nastaveni.
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavloš



Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 154
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 10:40 am    Předmět: Citovat

qrspot: Ty jo, tak s tím bohužel nemám žádné zkušenosti.. Sad Nevíš jak to udělat na mé Nokii?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 10:51 am    Předmět: Citovat

Tady jsem se nekde docetl, ze Nokie to moc neumi. Alespon javove ne. Pri pouziti multitaskingu v SE, muzes nechat bezet nekolik aplikaci najednou, zalezi na operacni pameti kolik toho zvladne. Fakt se v Nokiich neorientuji, rad bych jinak pomohl.
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anskri



Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st červen 29, 2011 9:09 pm    Předmět: Citovat

Upřesním, oskárek samozřejmě beží na pozadí, ale oskárek se připojí a odešle sms a následně se sám odpojí ihned po odeslání sms. Mad Nokia mi dřív spojení držela, dokud jsem nezměnil zemi, nebo dokud se neztratil signál.

Možná blbá otázka, ale co je to: multitasking?

Jinak 30 haléřu to stojí, protože VF má krok po 10kb a 1Mb stoji 30kč, psal jsem to o pár příspěvků dřív. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: st červen 29, 2011 9:34 pm    Předmět: Citovat

No multitasking je to to popisuji nahore. Je to schopnost mobilu nechap bezet na pozadi nekolik aplikaci. Nebo treba jen jednu a tou je treba Oskarek. Tim ze ho tvrde nezavres (ale samozrejme to mobil musi podporovat) ale vratis se do Menu mobilu nejakou kontextovou klavesou, zustane Oskarek na pozadi a je porad pripojeny na datovou sluzbu. A klidne si k tomu muzes otevrit nejaky messenger, treba Jimm a muzes si psat par minut, a mezitim treba si muzes zavolat a jak Oskarek tak Jimm je porad pripojeny na netu, oba v jednom tahu. Kdyz ukoncis hovor, prislusnou klavesou vyvolas seznam otevrenych aplikaci, vyberes kterou potrebujes a pouzivas ji dal. To je multitasking. Nevim jestli ho podporuje SE k770i ale kazde SE od 790 urcite. Tak snad jsem to vysvetlil k pochopeni Wink
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com