Obsah fóra mobilecity.cz mobilecity.cz
SMS zdarma, Android aplikace a hry, mobilní telefony.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

sony ericsson elm
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 77, 78, 79  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ondra36



Založen: 15.4.2010
Příspěvky: 11
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 12:39 pm    Předmět: sony ericsson elm Citovat

kolega si koupil SE elm a nechce mu fungovat oskarek,ma tam stazenou verzi 8.2.,internet mu tam normalne funguje diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thomas



Založen: 15.12.2008
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 3:33 pm    Předmět: Elm - problém s Oskárkem Citovat

Problém proč nefunguje Oskárek v Elmu může být ten,že nemá nastaven přístup k internetu.Tyhle novější SE to mají uděláno tak,že každé java aplikaci,která se nějakým způsobem připojuje k netu (Oskárek,Opera mini,ICQ Jimm atd),musí mít samostatně nastaven přístup k netu.To znamená,že vlezeš do Aplikací ,kurzorem najedeš na Oskárka.Pak dáš Volby (Možnosti) a v nabídce zvolíš "Přístup k internetu".Tam vybereš internetový přístupový bod.Pokud máš Vodafon tak GPRS Web,pokud Týmobajl tak
TM CZ INTERNET,v případě Outu,tak O2 internet. NEVOLIT ŽÁDNÉ PŘÍSTUPOVÉ BODY Wapu!!!! Vodafone live je taky Wap!!!
To že v Elmu jede internet,tak určitě pouze z vestavěného prohlížeče.Tam bývá všeobecně natvdo internetový přístupový bod nastaven operátorem,pokud je foun zakoupen jako brandovaný.Takže jak říkám.Každé java aplikaci v mobilu se musí zvlášť nastavit přístup k netu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ondra36



Založen: 15.4.2010
Příspěvky: 11
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 9:28 pm    Předmět: Citovat

nejak to porad nefunhuje,porad se zobrazi java.io. Exception:800000019
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thomas



Založen: 15.12.2008
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 10:31 pm    Předmět: Elm - problém s Oskárkem Citovat

Tak další věc.Kde kamarád toho Elma koupil.Ve volném prodeji,u operátora a jakého?Od kterého operátora používá SIMkartu?Bylo by třeba zkontrolovat podrobně celé nastavení mobilu.Pokud je mobil zakoupen u operátora a přístupové body budou chráněny proti editaci i smazání,tak se do jejich nastavení nedá podívat,co tam vlastně nastaveno je.Pak je potřeba si v mobilu vytvořit přístupové body vlastní a ty pak aktivovat.V případě že budu znát operátora,kterého tvůj kamarád používá,tak ti pak mohu poslat podrobné nastavení,podle kterého Elma nastavíš.Pokud by to nefunovalo ani potom,tak už nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ondra36



Založen: 15.4.2010
Příspěvky: 11
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 9:50 am    Předmět: Citovat

pouziva vodafone kartu,a je to koupeno primo od operatora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thomas



Založen: 15.12.2008
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 7:18 pm    Předmět: ELM -problém s Oskárkem Citovat

Už možná začínám tušit.Vzpoměl jsem si na jednu důležitou věc,která se při nastavování připojeni k internetu u SE nesmí opomenout.Než začneme v ELMU cokoli nově nastavovat ,tak se podívej do Menu>Nastavení>Připojení>Datová komunikace>Preferovaná služba.Tu se podívej,co máš zakliknuté.Pokud "PouzeCSD",tak je to špatně.Je potřeba zakliknout volbu "PSD a CSD" . No pro klid ti tu ještě napíšu nastavení internetového přístupového bodu.Bude dobré si vytvořit úplně nový přistupový bod.Počítám,ze ty nastavené přímo Vodafonem budou zamčené a nepůjdou editovat ani smazat.
Menu>Nastavení>Vybrat>Připojení>Nastavení Internetu>Vybrat>Připojit pomocí>Vybrat>Možnosti>Vytvořit nový>Vybrat
*Typ účtu: PSD>Vybrat
*Název: Vo*Net
*Název APN: internet
Uložit>vybrat účet (Vo*Net)>Možnosti>Upravit
*Adresa APN: internet
*Uživatelské jméno: nevyplňovat
*Heslo: nevyplňovat
*Požadovat přihlášení: vypnuto
*Adresa IP: nevyplňovat
*Adresa DNS: 217.077.161.130
*Ověření: zaškrtnuto PAP
*Komprese dat: vypnuto
*Komprese hlavičky: vypnuto
*Nastavení proxy>Server proxy: vypnuto
Tímto je internetový přístupový bod nastaven.
Nyní dej Menu>Organizátor>Aplikace
Kurzorem najeď na aplikaci Oskárka a klikni na Možnosti.
Z nabídky pod sebou najeď kurzorem na "Nastav.pro Internet">Vybrat
Zaklikni možnost "Vlastní">Vybrat
*Připojit pomocí: Z nabídky zvol námi vytvořený přístupový bod (Vo*Net)>Vybrat
*Povolit místní připojení: Zapnuto
Celé toto nastavení dej Uložit !!!!!!
Tak a teď by měl Oskárek již fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin König



Založen: 30.11.2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 11:31 am    Předmět: Citovat

Jestli můžu taky? Kvůli tomu hloupému Elmu jsem se registroval...
Takže, já mám Elm a T-Mobile, čili níže uvedný postup pro Vodafone pro mě neplatí.
Vyzkoušel jsem kdeco, ale prozatím jedinou možností zůstává používat verzi 7.0 a překousnout to, že Oskárek píše HTTP chyba 503. Sms chodí do T-mobile i do O2, VOdafon má bohužel smůlu.
Před Elmem jsem Oskárka používal pět let na všech možných jiných SE telefonech a vždycky fungoval krásně.

Existuje prosím podobný způsob, jaký je tu popsaný, i pro týmobájlisty?
že bych to alespoň zkusil.
Jinak se snažím od... co já vím, dubna, nebo kdy je ta věc u nás na trhu.
Díky za odpověď, ať už bude smutná jakkoli.
Brek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lovo



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 4:02 pm    Předmět: Citovat

Pokud telefon odesílá zprávy přes Oskárka do O2 a T-Mobile (v druhém případě předpokládám přes neveřejnou bránu, tedy T-zones), je velmi pravděpodobné, že je místo internetu nastaven nepoužitelný devět let starý wap. Doporučuju zkontrolovat přístupový bod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 5:04 pm    Předmět: Citovat

Martin König napsal:
Jestli můžu taky? Kvůli tomu hloupému Elmu jsem se registroval...
Takže, já mám Elm a T-Mobile, čili níže uvedný postup pro Vodafone pro mě neplatí.
Vyzkoušel jsem kdeco, ale prozatím jedinou možností zůstává používat verzi 7.0 a překousnout to, že Oskárek píše HTTP chyba 503. Sms chodí do T-mobile i do O2, VOdafon má bohužel smůlu.
Před Elmem jsem Oskárka používal pět let na všech možných jiných SE telefonech a vždycky fungoval krásně.

Existuje prosím podobný způsob, jaký je tu popsaný, i pro týmobájlisty?
že bych to alespoň zkusil.
Jinak se snažím od... co já vím, dubna, nebo kdy je ta věc u nás na trhu.
Díky za odpověď, ať už bude smutná jakkoli.
Brek.

Podivej se jeste na http://mobilecity.cz/forum2/viewtopic.php?t=3511 dole na muj prispevek nastaveni internetu pro SE w810i. Mozna Ti to pomuze. Je docela mozne, ze vazne jedes, jak pise Lovo, v datovem pripojeni na ,,wap". I kdyz jsem pred tim rozchodil vsechny moje Sony Ericssony mel jsem ten samy problem s nastavenim SE w960i a tenhle jsem nedokazal rozjet bez pomoci. Vsechno mi slo, jen Oskarek ne ani treba emailovy klient. Nakonec jsem uprosil jednu hodnu operatorku T-Mobile, ktera mi s rucnim nastavenim krok po kroku pomohla. Jeste doporucuji navstivit oficialni stranky SonyEricssonu > nastaveni internetu, pro dany telefon.
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thomas



Založen: 15.12.2008
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 10:18 pm    Předmět: Nastavení Oskárka pro opa T-Mobile Citovat

Menu>Nastavení>Vybrat>Připojení>Nastavení Internetu>Vybrat>Připojit pomocí>Vybrat>Možnosti>Vytvořit nový>Vybrat
*Typ účtu: PSD>Vybrat
*Název: TM*Net
*Název APN: internet.t-mobile.cz
Uložit>vybrat účet (TM*Net)>Možnosti>Upravit
*Adresa APN: internet.t-mobile.cz
*Uživatelské jméno: nevyplňovat
*Heslo: nevyplňovat
*Požadovat přihlášení: vypnuto
*Adresa IP: nevyplňovat
*Adresa DNS: 062.141.000.001
*Ověření: zaškrtnuto PAP
*Komprese dat: vypnuto
*Komprese hlavičky: vypnuto
*Nastavení proxy>Server proxy: vypnuto
Tímto je internetový přístupový bod nastaven.
Nyní dej Menu>Organizátor>Aplikace
Kurzorem najeď na aplikaci Oskárka a klikni na Možnosti.
Z nabídky pod sebou najeď kurzorem na "Nastav.pro Internet">Vybrat
Zaklikni možnost "Vlastní">Vybrat
*Připojit pomocí: Z nabídky zvol námi vytvořený přístupový bod (TM*Net)>Vybrat
*Povolit místní připojení: Zapnuto
Celé toto nastavení dej Uložit !!!!!!

HTTP protokol - chyba 503 znamená:
503 Service Unavailable
Je to chyba serveru - Server není z nějakého důvodu schopen obsloužit požadavek - například je přetížen nebo právě probíhá jeho údržba. Chyba je dočasná a pokud později svůj dotaz zopakujete, máte šanci, že budete vyslyšeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin König



Založen: 30.11.2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 5:38 pm    Předmět: Citovat

Jo, díky, ale nefunguje.
Tenhle postup je mi nějaký povědomý, myslím jsem ho řešil u T-610.
Fakt je ten, že můžu mít nastavený v podstatě jakýkoli datový účet (anebo posílat přes Wifi), a pokaždé zpráva odejde (T-Mobile, O2), ale objeví se chybová hláška, anebo neodejde vůbec, to do Vodafone.
Všechno ostatní je naprosto v pohodě, včetně pošty, takže myslím, že je to daň právě za wifinu, tak se s tím snažím žít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lovo



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 6:00 pm    Předmět: Citovat

Daň za Wi-Fi to určitě není, telefon je prostě 'rozbitý', pokud jde o korektní příjem dat. Do O2 či T-Mobilu se předpokládám neopisuje kód, proto zpráva odejde. Pokud jde o Vodafone, měla by stačit registrace na Vodafone parku a nastavení přihlašovacích údajů v Oskárku, a pojede to taky. Samozřejmě s touž chybovou hláškou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Martin König



Založen: 30.11.2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 6:50 pm    Předmět: Citovat

Jde o to, že oskárek od osmičky výš to prostě neodešle, jenom napíše hlášku.
Oskárek sedmička, prověřený pro odesílání i přes výstražnou hlášku, zase nenabízí vložení hesla pro vodafonpark.
Ale dík i tak, zeptat jsem se musel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roan



Založen: 26.11.2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 2:05 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, mám stejný problém se Sony Erricson Yari a Vodafone. Hlásí chybu java.io.IOException 80000019. Do O2 a T-mobile to odešle,ale zobrazí tuto hlášku, do vodafonu to nepošle vůbec, Výše zmínění návod nepomohl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roan



Založen: 26.11.2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út prosinec 28, 2010 9:08 am    Předmět: Citovat

roan napsal:
Ahoj, mám stejný problém se Sony Erricson Yari a Vodafone. Hlásí chybu java.io.IOException 80000019. Do O2 a T-mobile to odešle,ale zobrazí tuto hlášku, do vodafonu to nepošle vůbec, Výše zmínění návod nepomohl


Nevíte někdo co s tím? nebo závěr je, že prostě Oskárek s novejma Ericssonama nefunguje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 77, 78, 79  Další
Strana 1 z 79

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com