Obsah fóra mobilecity.cz mobilecity.cz
SMS zdarma, Android aplikace a hry, mobilní telefony.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oskarek v zahraničí
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
libortri



Založen: 23.6.2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út červenec 13, 2010 8:38 pm    Předmět: Oskarek v zahraničí Citovat

dobrý den , chtěl jsem se zeptat , zda-li funguje oskárek v zahraničí ? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lovo



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: st červenec 14, 2010 12:22 am    Předmět: Citovat

Jo, funguje. Jedno připojení vyjde plus mínus na dvacet až padesát korun podle toho, kolik stojí započatých sto kilobytů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
mac
Autor aplikace :-)


Založen: 26.10.2007
Příspěvky: 2009

PříspěvekZaslal: st červenec 14, 2010 9:47 am    Předmět: Citovat

Pokud ale najdes nejake free wifi pripojeni a tvuj foun ho podporuje, tak pobezi zdarma Smile

Dale je mozne vyuzit simkartu mistniho operatora.

(na druhou stranu - jaka je cena za par klasickych roamingovych smsek v porovnani s cenou dovolene pripadne s casem stravenym hledanim nejlevnejsiho "sms kanalu"? Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lovo



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: st červenec 14, 2010 8:18 pm    Předmět: Citovat

No právě že ten započatý stokilobyte je odvozen od roamingových partnerů, takže tamější simka většinou datově moc nepomůže. Nejlepší je si předplatit dvoumego u O2, tím se minimální zúčtovací jednotka stáhne na desetinu. I tak je to drahé, zpráva vyjde přibližně na padesátník. A taky jim dost blbne účtování a musí se to pak reklamovat. Osobně mi není úplně jasné, proč bych na dovolenou v zahraničí vůbec tahal mobil. Hrát si můžu zadarmo doma, na to nemusím platit hotel. Evropská unie se sice snaží kartelům neustále vysvětlovat, že podvádět se nemá, ale jde to velmi pomalu. Měli jim to dát rovnou do podmínek přidělení licence a byl klid; líp se řeší příčiny než následky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: čt červenec 15, 2010 3:30 pm    Předmět: Citovat

T-Mobile uctuje za datove sluzby v roamingu v ramci EU 0,06 Kc za Kb. protoze uctovaci jednotka je 100 Kb, vyjde poslani sms ( 760 znaku ) z Oskarka na 6 korun. Nekdy se vyplati ho pouzit a to tehdy, kdyz pocitam ze napisu v ramci 1 sms vic nez 160 znaku, protoze jedna normalni roamingova sms z mobilu ( myslim 160 zn. ), stoji 3,49 Kc. Mam to vyzkousene z SK, Polska, Nemecka, Rakouska a Spanelska. Nikdy jsem vic za datovy prenos neplatil, nez to zminovanych 6 korun za 100 Kb. Jeste abych upresnil, tech 100 Kb se pocita za urcity casovy usek a treba aplikace ktera permanentne sosa data, napriklad Jimm, tak z nej lze za 6 korun byt ve spojeni dost dlouho. Oskarek posle sms a jeho datove spojeni je ukonceno. To znamena dalsi sms ac bude vzapeti, bude za dalsich 6 korun. Takhle funguje roaming u T-Mobile. Jak to chodi u O2 nevim, ale 50 korun za jedno pripojeni se mi zda prehnane. Nemyslite "Lovo"? Very Happy
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lovo



Založen: 10.12.2007
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: pá červenec 16, 2010 12:56 am    Předmět: Citovat

Ne, nemyslím. Stačí projít ceník. Šest korun za zprávu jsem neplatil ani za Premium; když mobily začínaly, stála mnou používaná Premium 3,15 a normální zpráva 1,05. Nenapadlo by mě, že je někdo ochoten po čtrnácti letech, kdy šlo všechno na desetinu, platit šestku za zprávu. To se pak ale nemůžeme divit, že si z nás operátoři dělají srandu. Hlavně že si pořád všichni stěžují, jak se mají špatně, ale vyhazovat peníze oknem za nic pro většinu není problém. A ještě z toho uděláme výhodu. Jsme zvláštní národ, jen co je pravda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: pá červenec 16, 2010 9:08 am    Předmět: Citovat

Lovo..., ja netvrdim, ze je to lacina zalezitost, jen jsem popsal jak funguje Oskarek v zahranici a kdy se vyplati ho pouzit v roamingu T-Mobile. Az zalozi nekdo dalsi vlakno co jsou nasi operatori za nenazrana prasata, rad najake pismenko na nejich vrub prispeju Very Happy
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavloš



Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 154
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá červenec 16, 2010 9:23 am    Předmět: Citovat

qrspot: Ano, je to pžesně tak, jak říkáš, mám naprosto stejné zkušenosti jako Ty.. V podstatě stejné země a dále jsem také vyzkoušel Itálii.. Very Happy Moc Ti díky za ono vysvětlení s těma bajtama, tomu já pořádně ještě nějak nerozumím, jelikož vlastně nevím, kolik si Oskárek +- sosne za jednu zprávu (cca 300 znaků), ale co mohu ještě přidat je vlastní zkušenost. Že pokud např. napíšeš jednu zprávu a zanedlouho (max. bych odhadl do 15. min) pošleš třeba i někomu jinému další zprávy (ale nesmíš Oskárka zavřít - max. třeba nimimalozovat), tak to bude stále stejná cena - oněch 6 Kč u T-Mobile.
Toto funguje i v ČR, ale na jedno připojení za 0,30 Kč jsem poslal vždy max. na 2 různé čísla. Po kolika se účtuje v domácí síti, to bohužel taktéž nevím.. Sad
Jo a ještě zkušesnost s domácím operátorem v Polsku a Oskárkem, kde jsem dlouhodobě pobýval. Fungoval naprosto skvěle a hlavně levně! Very Happy Ovšem oni tam na severu mají i normální SMSku hodně levnou, takže to nebylo až tak účiné, ale zasílání do ČR jsem používal Oskárka a do sítí v Polsku normální zprávy.. Hold do zahraniční Oskárek zatím zasílat neumí.. Wink
Tak mě napadá, co takhle třeba rozšířit porfolio SMS z Oskárka třeba na Slovensko? Myslím, že by to dost lidí využilo a platit 5 Kč u T-Mobile je zlodějina.. otázka, jestli by to bylo nějak technicky možné, co? Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: pá červenec 16, 2010 9:44 am    Předmět: Citovat

Pavlos: poslani 760 pismenek z Oskarka je mene nez 5 Kb. Reaguji na to, ze nevis kolik Kb je za 300 pism. Cool . Vim to proto, ze jsem nikdy nez jsem mel datovy pausal, neplatil z Oskarka vic nez 0,30 haleru. ( 5 Kb krat 0,06 Kc ). A ja posilam dlouhe sms! A nekdy mi je i 760 znaku malo Very Happy
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavloš



Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 154
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá červenec 16, 2010 12:47 pm    Předmět: Citovat

qrspot: Moc díky za vysvětlení.. Very Happy Konečně jsem to tak trošku pochopil.. Razz No ono je problém tady s tímto, že třeb aT-Mobile to podle všeho právě účtuje min. po 5 Kb a tak to hned udělá min. 0,30 Kč a taky to zaokruhluje vžd nahoru, takže třeba 6 Kb se platí nejspíše rovnou jako 10 Kb, což je hodně blbé.. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libortri



Založen: 23.6.2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá červenec 16, 2010 5:47 pm    Předmět: Citovat

a co tahle vodafone + turecko ? jedu na dovolenou a moc tomu nerozumím , prosím vás... kolik Kb přenesených dat zabere 160 znaků (1 zpráva) a kolik 320znaků(2 zprávy) je to přímá úměra ? na vodafone lince mi bylo řečeno,že 100Kb vyjde na 25 Kč... vyplatí se použivat oskárka ? je-li cena 1 sms 9,52 Kč Kč ? je to roaming zona 2 ( http://www.vodafone.cz/osobni/sluzby_nastaveni/roaming_a_zahranici/roaming/roaming_data/roaming_data_zahranici.htm ) DĚKUJI MOC ZA ODPOVĚDI

Naposledy upravil libortri dne pá červenec 16, 2010 6:05 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libortri



Založen: 23.6.2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá červenec 16, 2010 5:59 pm    Předmět: Citovat

to qrspot = a co když jsme v vodafone zoně 2 , kde stojí 1 sms 9,52 Kč , to už se vyplatí oskárek ? pře ceně 100Kb 25Kč ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
qrspot



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 138

PříspěvekZaslal: pá červenec 16, 2010 11:28 pm    Předmět: Citovat

libortri napsal:
to qrspot = a co když jsme v vodafone zoně 2 , kde stojí 1 sms 9,52 Kč , to už se vyplatí oskárek ? pře ceně 100Kb 25Kč ?

Nemam zkusenosti s Vodafonem a vubec nevim co lze v Turecku cekat. Ale protoze, zda se, dotaz smerujete na mne a z toho co jsem si ted precetl mne vyplyva, ze neoplati. Dle meho je ve Vasem pripade mnohem lepsi poslat klasickou MMS za nejakych 11 korun. Do MMS vlozite 1000 pismenek a jeste muzete pridat nekolik obrazku. V podstate jde o to, ze je jedno kolik Kb z Oskarka je za 160 nebo 320 zn.a klidne i 760, ( proste ta sms nema vic nez 5 Kb, jinak nez z toho, ze uctovaci jednotka v Cechach je 5 Kb a clovek bez datoveho balicku pri uctovani 0,06 korun za Kb nezaplati za sms vic nez 0,30 korun, proste nezjisti ) tam jde o to, ze uctovaci jednotka na jedno pripojeni v roamingu je 100 Kb. To znamena ze jedna sms o 760 zn. Vas bude stat 25 korun. Jak jsem se od Pavlose ( nahore o tom pise ) dozvedel, lze pri jiste sikovnosti, poslat z Oskarka v ramci tech 100 Kb (protoze cerpani tech 100 Kb je omezene casovym usekem) v roamingu i dve sms, ale to nic pro Vas neresi, protoze Vas 1 sms o 760 zn.vyjde na 12,50. Takze je lepsi se v Turecku divat po pamatkach, nebo valet u more, proste krasne dovolenkovat a na velke sepisovani sms-ek se vykakat .... Very Happy. Nebo si koupit preplacenou kartu T-Mobile, a nabit si ji nejakou castkou, a vydaje po kazdem pripojeni zdarma sledovat vytocenim *101# a nemusite se bat, ze se domu vratite s nehoraznym uctem.
_________________
Samsung Galaxy Mini, android 2.2.1
Multipad Prestigio 7070c, android 2.4.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libortri



Založen: 23.6.2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so červenec 17, 2010 1:50 pm    Předmět: Citovat

Děkuji moc. Jsem mobilní začátečník a proto bych se chtěl zeptat ,, jak se píše MMS ? " mám nokii 5730Xm a když dám nová zpráva tak tam není na výběr MMS Sad Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libortri



Založen: 23.6.2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so červenec 17, 2010 1:59 pm    Předmět: Citovat

pochopil jsem to dobře , když říkám , že at napíšu 50znaků nebo 320 , pořád ta smsm bude stát 25kč ? nedá se to třeba jak tvrdí někdo nahoře jen ,,minimalizovat" a třeba do 15 minut od odeslání 1sms jich poslat třeba ještě 5 ? ( a cena všech 6 sms by byla 25kč ) TO BY ŠLO NEBO NE ? Question Sad Sad Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mobilecity.cz -> Oskárek - SMS zdarma Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com