mobilecity.cz

IN-MOBIL.CZ - prodej, výkup, servis, příslušenství.
IN-MOBIL.cz

Aplikace
 Oskárek
 Aprílové SMS
 SMS Creator
 SMS Reader
 Meteoradar


Java ME hry
 Miner Willy
 Tlappy
 Space II
 Strip
 Madhouse
 Go-Up
 KLIKmánie
 3in1
 Rafťandy


Úvodní stránka
Diskuse
Oskárek
SMS zdarma z vašeho mobilu do Vodafone, O2 i T-Mobile.

O aplikaci

Instalace

Nastavení

Diskuse

Podpořit autora

Java ME verze

Android verze

www verze

PC verze

Předchozí verze

O aplikaci

Co to je?
Oskárek je program, který se jednoduše nahraje do telefonu a umožní vám zadarmo nebo velmi levně odesílat SMS zprávy. SMS zprávy se odesílají přes www brány operátorů Vodafone, O2 a T-Mobile. Funkčnost aplikace je přímo závislá na funkčnosti bran těchto operátorů.

Vlastnosti:
- odesílání SMS zdarma do českých sítí Vodafone, O2 a T-Mobile
- podpora odesílání SMS přes sms.sluzba.cz
- odesílání aprílových SMS, např. lze nastavit odesílatele "Fantomas" :-)
- odesílání e-mailů
- přístup k vaší e-mailové schránce
- archív zpráv
- identifikace a zobrazení operátora
- malé náklady na odeslání SMS
- malá velikost aplikace
- jednoduché intuitivní ovládání
- možnost vytvoření vlastního seznamu adresátů
- funkce pro odstranění přebytečných mezer ve zprávě
- přednastavení čísla a e-mailu příjemce

Proč jméno "Oskárek"?
Z "historických" důvodů. Aplikace uměla dříve odesílat SMS pouze do sítě Oskar (nyní Vodafone :-).

Ovládání
Po zvolení položky "Nová zpráva" napište zprávu. Zobrazuje se počet napsaných znaků. Pokud se vám zpráva zdá moc dlouhá, je možné vynechatPřebytečnéMezery pomocí funkce "Zhustit". Po stisknutí "Odeslat" musíte zadat číslo příjemce (ze seznamu telefonu, z předem vytvořeného seznamu nebo ručně) a opět potvrdit stisknutím "Odeslat". Aplikace začne zprávu odesílat (při prvním odeslání je pořeba povolit komunikaci) a pak zobrazí výsledek.

Instalace

Jak dostat java verzi do telefonu?
Nejjednodušší možností je odeslání SMS s textem CODE 52288 na číslo 9079930. Aplikace (resp. wap-push zpráva) vám bude do několika vteřin doručena. Zároveň přispějete symbolickou částkou (asi 8 Kč :-) autorovi aplikace. Chcete někomu poslat tuto aplikaci jako dárek? Přidejte k SMS číslo příjemce, tedy např. CODE 52288 777000000. Službu technicky zajišťuje Axima spol.s r.o., cena SMS je 30 Kč vč. DPH, infolinka prsms@axima-brno.cz.

Další možností je stáhnout aplikaci přes vestavěný WAP prohlížeč telefonu. Po zadání adresy http://mobilecity.cz/index.wml se zobrazí stránka s možností stažení aplikace.

Většina telefonů umožňuje zadat přímo odkaz na JAD soubor (tzv. popisný soubor, obsahuj m.j. odkaz na JAR), případně i přímo na JAR soubor, tedy vlastní aplikaci.

Nebo můžete stáhnout aplikaci do vašeho počítače a následně nahrát do telefonu (přes kabel, infra, Bluetooth).

Update
Pokud se zde objeví nová verze, můžete si ji nahrát do telefonu bez ztráty dat z předchozí verze.

Nastavení

V nastavení aplikace stačí zadat vaše telefonní číslo a váš e-mail.

Kolik stojí odeslání?
Pokud odesílání probíhá přes GPRS, platíte jen za přenesená data. Jedna SMS je asi 1-3KB dat, tedy podle vašeho tarifu 5-35 haléřů. Podmínkou je správné nastavení APN (přístupového bodu), které musí být pro Internet, nikoli WAP. Pozor však, pokud jste zákazníkem O2, který od 1.8.2009 změnil účtování a jedno odeslání SMS vás může stát až 20Kč! APN pro jednotlivé operátory jsou zde:
  Přístupový bod
T-Mobile internet.t-mobile.cz
O2 internet
Vodafofone internet

Odesílání do sítě Vodafone
Pokud se zaregistrujete na stránkách Vodafone park, můžete odesílat SMS bez opisování piktogramu. Nemusíte být ani zákazníkem Vodafone. V aplikaci jen zadáte vaše přihlašovací údaje. Jinak musíte opsat číslo, které se vám zobrazí.

Odesílání do sítě O2
Při délce textu větší než 60 znaků se zpráva se rozdělí na SMS o délce max. 60 znaků. U každé SMS může následovat za znakem # text operátora. Od verze 5 není potřeba opisovat kód.

Odesílání do sítě T-Mobile
Pokud jste zákazníky T-Mobile a máte aktivovaný aktivovaný účet na t-zones, máte možnost odesílat SMS zdarma z tohoto účtu. Vaše přístupové jméno a heslo musíte zadat do aplikace Oskárek. Upozornění: jméno i heslo se přenáší nekódované, takže existuje teoretická možnost zneužití. Provozovatelé serveru MobileCity ani autor aplikace Oskárek za případné škody neručí. V případě, že účet t-zones nemáte, můžete odesílat též. Někdy se ovšem může objevit výzva k opsání kódu.

Java-verze

Java verze je nejrozšířenější a funguje na většině mobilních telefonů, které obsahují tzv. mobilní javu, což je naprostá většina. Do některých telefonů s operačním systémem jako Windows Mobile nebo Android lze javu doinstalovat.

www-verze

Nepodporuje-li váš telefon technologii Java ME nebo Android, můžete použít www verzi na adrese m.mobilecity.cz. Je to ideální řešení pro majitele zařízení typu iPhone, SciPhone nebo Windows Mobile.

Android-verze

Verze pro Android je nejnovější a lze ji stáhnout z Android Marketu. Protože telefony s tímto operačním systémem prožívají svůj boom, nezůstane ani Oskárek pozadu. Chcete-li se sami účastnit vývoje a testování, navštivte diskusní fórum.

PC-verze

Pokud si chcete aplikaci Oskárek vyzkoušet přímo ze svého počítače, stáhněte si verzi pro PC . Funguje úplně stejně, jako verze mobilní!


Diskuse

Něco nefunguje nebo máte námět na vylepšení? Pak neváhejte navštívit diskusní fórum a svůj námět nebo dotaz napsat.


Předchozí verze

Odkazy na všechny verze naleznete v diskusním fóru.


Podpořit autora

Pokud se vám aplikace líbí a chcete podpořit její další vývoj, můžete si vybrat z následujících možností:
Stáhnout aplikace pomocí premium SMS (platí jen pro java verzi!).
Stáhnout placenou verzi z Androidmarketu (v případě Android verze).
Zaslat libovolnou částku na účet 1018345618/6100. Příchozí platby nejsou zpoplatněny, takže je možné přispět opravdu libovolnou částkou.
Umístit odkaz na stránky www.mobilecity.cz na vaše stránky.
Navštívit reklamu, která se zobrazuje v Android verzi aplikace nebo na stránkách www.mobilecity.cz.


 

Copyright © 2002-2014 mobilecity.cz